2019 Mobilya Trendleri ve Tasarım Örnekleri
01
Oca

2019 Mobilya Trendleri ve Tasarım Örnekleri

Oturma Odasında Doğanın Sakinliği;

Hem klasik hem spor tarzın renkleri olan griler, kahverengiler yine 2019 dada trend olamaya devam edecek. Tabi bir farkla, o da doğadan ilham almak.  Doğadan ilham alarak dizayn edeceğiniz oturma odanızı modern dekoratif ürünlerle destekleyerek yenilikçi bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Rahatlığın revaçta olduğu rahat bir koltuk takımı seçiminiz ile koltuk takımınıza uygun orta sehpa seçimi yaparken; tasarım ürünlerinden faydalanacağınız küçük dekoratif objeler tasarımınızın doğallığını vurgulayacak en önemli objelerdir. Doğal görünümlü kütük sehpalar, dekoratif mumlar, hafif kitaplıklar, kuru dekoratif çiçekler, yazın kuru çiçeklerin yerini güneş alan bir yerde canlı çiçeklerde alabilir.

Yatak Odasında Rahatlık;

Yoğun iş temposunun artması ve buna bağlı yaşanan stres, günlük koşuşturmaca neticesinde ortaya çıkan ve yatak odası tasarımına yansıyan ‘’rahatlık’’ artık 2019 yılının trendleri arasında.  Kendinizi konforlu rahat hissettiren yataklar görünüşlerinde de o havayı vermelidir. Bu kıstasta kadife yatak başları, yumuşak puf puf yatak örtüleri, aynı şekilde yumuşak yastıklar yatak için trendde olan önerilerdir. Yatak odası için en önemli mobilya yatak olsa da onunla kombin olacak tuvalet aynası, gardırop için de aynı havayı yakalamak önemli. Bu durumda oturma odasında kullandığımız doğadan ilham alınan renklerden yakalayacağımız sakinlik, dinginlik veren ahşap desenler 2019 yılı trendlerinin başında gelecek.

Geometrik;

Son zamanlarda hızlıca ev dekorasyon ürünlerimiz arasına girmeye başlayan geometrik desenler; tablolarda, duvar kağıtları, tekstil ürünleri gibi birçok üründe ortaya çıkmakta ve çokça kullanılmakta.2019 yılında da geometrik desenlerin çoğalacağı tasarımlar olacağını fark ettik. Aslında sebebi vintage tarzına duyulan hayranlığın yerini eski mobilyaların kullanılmasına bırakması bu geometrik desenler evinizde renk kullanmanız adına da iyi bir alternatif.  

Doğallıktan Gelen Lüks;

Doğal malzemeleri iç mekanlarda tercih etmeye başlıyoruz. Özellikle doğal taşlar (kuvarsit gibi) beklenmedik bir şekilde kullanılarak lüks ve pratikliği birleştiriyoruz. Örneğin; banyoda kullanacağınız doğal taşlı dekoratif ürünler, duvar döşemeleri huzur veriyor. Aynı zamanda doğal bir taştan modern bir çizgiyle üretilmiş mermer bir yemek masası, yemek odanıza beklenmedik bir şıklık katabilir.

70’li Yıllardan Dokunuşlar;

Modanın sürekli kendini tekrar ettiğinin hepimiz farkındayız. 1970’lerden esinlenilen yuvarlak mobilya tasarımları 2019 yılında da karşımıza çıkacak gibi duruyor. Doğanın renklerinin sık kullanıldığı bu zamanlarda rahatlıkla 70’li yıllarda kullanılan mobilyaların bir kombinasyonu karşımıza çıkacak. Makrome örgülü duvar süsleri, hasır sandalyeler, yuvarlak masalar, orta sehpalar… şeklinde çoğaltılabilir.

Metalik Doku;

Bu sene metalin yenilikçi görünümünden sıklıkla bahsedeceğiz gibi görünüyor. Farklı şekillerde, heykelsi tasarımlarıyla salonumuzda sergilenirken aynı zamanda mobilyalarda da göreceğiz. Söz, nişan masalarının bu denli artış gösterdiği bu zamanlarda 2019 yılında daha çok ortaya çıkacak gibi. Böylelikle yavaş yavaş lüks gösterişli ihtişamlı dekorasyonların trend olacağı zamanlar gelecek. Tarz olarak klasik tarz da dekorasyon tercih edenlerin 2019 trendleri arasında yerini aldı.

Kişiliği Olan Eşyalar; Antika ve El Yapımı;

El Yapımı özel eşyalar ve antika tasarımlar her zamankinden daha popüler olacak. Eşyalarımızın hikayesini bilmek, kimin yaptığını, nereden geldiğini öğrenmek hepimiz için heyecan uyandırmıştır. Bu sebeple de hikayesi olan eski eşyalar ve tabi kendin yap mobilyaları 2019 yılının en gözde tasarımları arasında.