Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri Neler?
24
Ara

Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri Neler?

 

Ev Dekorasyonunda 2019 Trendleri Neler?

Değişkenlik gösteren ev dekorasyon trendleri sürekli yenilik içinde olan bir sektör. Her dönem belli başlı renkler ve mobilya tasarımları moda olmakta. Aralık ayının son günlerinde olduğumuz düşünülürse artık 2019 trendlerini konuşmanın zamanı geldi. Dolayısıyla bugünkü yazımızda önümüzdeki yılda iç tasarımda görülen renkleri, malzemeleri ve mobilyaları inceleyeceğiz.

Günümüzde insanların büyük kısmı kendi evlerinin benzersiz ve özel olmasını arzuluyor. Bu sebeple mobilya alışverişinde sıra dışı ürünleri tercih ediyorlar. Başta şehirde yaşayan insanlar olmak üzere hepimiz yapay ve soğuk ortamlara alıştık. İşte bu nedenle tasarımcılar ve mimarlar hedeflerini doğaya yönelttiler. Doğallığın kendisi sıra dışı gelmeye başladı. Dolayısıyla tasarımcılar 2019 yılı için doğayla uyum sağlayan ve aynı zamanda işlevsel parçalar hazırlamaktalar.

Bu doğallık arayışı her şeye etki etmiş durumda. Renklerden tutun da kullanılan materyallere kadar ancak doğallıkla birlikte akıllı tasarım da önemlidir. Bu yüzden uzmanlar esnek ve dinamik parçalar arıyorlar. Doğal ürünlere sahip olabilmemiz için çevreyi kirletmemiz ve tüketimde geri dönüşüme önem vermemiz şart. Geri dönüşümü sağlamanın bir yolu da sürdürülebilir malzeme tasarımından geçiyor.

Tüm bunlar dışında önümüzdeki sene de ahşap, cam ve taş gibi geleneksel malzemeler yerini koruyacak. Yenilik daha ziyade malzemenin dayanıklılığı ile alakalı olacak. Ek olarak retro akımı bu yıl olduğu gibi yine çok moda olarak kalacak.